Domov Obvestila
Novice in obvestila

Večeri na terasi

V soboto, 4. julija 2020, bosta v sklopu letošnjih VEČEROV NA TERASI, ob 21. uri na terasi mladinskega oddelku Knjižnice Ivana Tavčarja gostovala primorska trubadurja Drago Mislej Mef in Slavko Ivančić. Na kitari ju bo spremljal Matjaž Švagelj. Cena vstopnice: 15 €. Vstopnice so že na voljo v Knjižnici Ivana Tavčarja Škofja Loka, Šolska ul. 6, Škofja Loka. Število sedežev je zaradi ukrepov zmanjšano in omejeno, zato pohitite z nakupom!

Predstavitev knjige: Belo se pere na devetdeset

Vabimo vas na pogovor z Bronjo Žakelj in predstavitev knjige Belo se pere na devetdeset, ki bo v petek, 26. 6. 2020 ob 19. uri, na terasi Mladinskega oddelka Knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka.

Bronja Žakelj (1969) je po izobrazbi diplomirana novinarka, ki dela v bančništvu. Ker je med financami prostora za ustvarjalnost ni veliko, ljubezen do pisanja pa nikoli ni bila čisto zares pozabljena, se je odločila, da je čas, da napiše svojo prvo knjigo. Ta je postala velika uspešnica, okronana s kresnikom za najboljši roman, hkrati pa se z več kot 14.000 prodanimi izvodi, največ izposojami v slovenskih knjižnicah(tako tiskana kot e-knjiga) že vpisuje v zgodovino slovenskega romana. Prijazno vabljeni!

Bralci med police

Z veseljem vam sporočamo, da lahko ponovno dostopate do naših knjižnih polic in si samostojno izbirate gradivo! Čitalnice, študijski prostori in pravljične sobe žal ostajajo še zaprte.

Oprostitev zamudnine

Spoštovani bralci! Do 31. 5. 2020 NE ZARAČUNAVAMO ZAMUDNINE, zato čim prej vrnite gradivo, ki ste si ga izposodili v času epidemije!

Knjižnica odpira vse enote

V skladu s predlogom vlade in navodili NIJZ (30. 4. 2020), bo Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka in vse njene enote od ponedeljka, 4. 5. 2020 dalje odprta za izposojo gradiva po rednem urniku, vendar bo izposoja omogočena pod posebnimi pogoji:
10 knjig na izkaznico za otroke in mladino, 5 knjig na izkaznico za odrasle.

V prostorih knjižnice ne bo možno zadrževanje, prebiranje časopisov in uporaba knjižničnih računalnikov pač pa le prevzem vnaprej naročenega gradiva pri izposojevalnem pultu!
Ob vstopu v knjižnične prostore je obvezno razkuževanje rok, v prostorih pa uporaba zaščitne maske!
V prostor knjižnice vstopate posamezno in pazite na priporočeno razdaljo!

Več v priporočilu NIJZ preberite tukaj.

Kolektiv knjižnice.

Knjižnica ostaja zaprta

Sporočamo vam, da se splošne knjižnice v sredo, dne 29. 4. 2020, ne bodo odprle, ker to enostavno ni mogoče in ker smo odgovorni  do uporabnikov in do zaposlenih!
Razlogi, da knjižnice ne bodo odprte, so naslednji:
- KNJIŽNICE O DATUMU ODPRTJA NISO BILE OBVEŠČENE IN SE NA TO NISO MOGLE PRAVOČASNO PRIPRAVITI (zaščitna stekla, …)
- NIMAMO NAVODIL NIJZ O UKREPIH:  ODLEŽANJE KNJIŽNIČNEGA  GRADIVA, KOLIKO OSEB NAENKRAT V PROSTORU, …

Knjižnice se bodo zato odprle v ponedeljek, 4. maja, če bomo do takrat prejeli navodila!

Združenje splošnih knjižnic
Kolektiv knjižnice Ivana Tavčarja Škofja Loka

Izposoja leposlovja za odrasle

Od torka, 28.4. 2020 dalje tudi izposoja leposlovja (romanov) za odrasle! Od. 1.5. dalje pa tudi več možnosti za izposojo v krajevnih knjižnicah in tudi v Škofji Loki.
Podrobnosti so navedene tukaj!

<< Julij 2020 >>
 P  T  S  Č  P  S  N