Ločani berejo: SONJA PORLE

Locani Berejo Sonja Porle 940x940

Pisateljica in prevajalka Sonja Porle je dobršen del svojega življenja preživela na afriški celini, zdaj pa že nekaj let živi v Škofji Loki. Fokus njenega pisanja je večinoma usmerjen v podsaharsko Afriko. Knjižni prvenec Črni angel, varuh moj (1997) je prejel nagrado zlata ptica, njene kratke zgodbe pa so prevedene v številne tuje jezike.

Knjige, ki jih Sonja Porle v teh nenavadnih časih priporoča v branje so:

Mira Mihelič: APRIL

J.L. Carr: MESEC DNI NA PODEŽELJU
Wieslaw Mysliwski: TRAKTAT O LUŠČENJU FIŽOLA
Chinua Achebe: RAZPAD
Pavao Pavličić: DONAVA
Massa Makan Diabate: TRIJE IZ KUTE
Gregor Strniša: VESOLJE
.

Bralno akcijo Ločani berejo pripravlja Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka v sodelovanju s Kulturnim društvom Grable. Dvakrat na mesec bomo na družabnih omrežjih Knjižnice in Grable, društvo za kreativno grabljenje sveta objavljali bralna priporočila Ločanov. Zdi se nam pomembno, da se pogovarjamo o branju in izmenjujemo naslove, za katerimi se skrivajo zanimive zgodbe. Globoko verjamemo, da so tudi knjige tiste, ki ustvarjajo zanimive ljudi. Berite z nami!