Pod lupo: JANJA VIDMAR – V KORAKU Z VOLKOM

Vabimo vas na pogovor s pisateljico Janjo Vidmar, ki jo dobro poznamo po mladinskih delih, v zadnjem času pa veliko slišimo o njenem popotniškem leposlovju. Ker je v poteh, ki jih prehodijo in pričarajo drugi, vedno neka obljuba boljšega življenja in novih možnosti, smo Janjo Vidmar povabili tudi v naše mesto. Bi prisluhnili zgodbam, ki jih pripovedujejo živali, narava in ljudje, povezani v medsebojnem sožitju? Janja Vidmar je ena najbolj priznanih in branih slovenskih pisateljic, prejemnica številnih nagrad za mladinsko književnost, ki se je v zadnjem obdobju posvetila pisanju literature za odrasle. Roman Niti koraka več, ki se dogaja na popotniški poti Camino, je doživel širok bralski odziv. V koraku z volkom je njegovo nadaljevanje, umeščeno v Toskano in Apuanske Alpe, ki se lahko bere tudi kot samostojna knjiga.

Dogodek pripravljata Kulturno društvo Grable in Knjižnica Ivana Tavčarja. Pogovor bo moderirala Anja Eržen.