BRANKA – skupina za glasno branje

Skupina za glasno branje v Škofji Loki deluje slabo leto. Prvo sezono smo jo imenovali Na glas!, pred nekaj dnevi pa se je utrnila nova zamisel in podoba imena – BRANKA, ki se je hitro prikupila.

Novo sezono branja na glas začenjamo v novi preobleki in se veselimo bralnih druženj in novih članov skupnosti.

Namen in želja skupine Branka je širiti ljubezen do branja, se srečavati s knjigo v roki in deliti bralne izkušnje.

V skupino ste vabljeni vsi, ki radi berete, se pogovarjate o knjigah in vam družba knjižnih moljev dobro dene.

Kaj lahko na srečanjih berete?
1. Odlomke iz knjige, ki jo berete trenutno;
2. Odlomke iz knjige, ki vas je navdihnila v preteklosti;
3. Poezijo, prozo, dramo, filozofijo, eseje …
4. Berete lahko naključno izbrano knjigo, ki vas nagovarja s platnico ali drugim vizualnim učinkom
5. Berete lahko pravljice ali basni
6. Berete lahko avtobiografije
7. Berete lahko v tujem jeziku
8. Pri vsakokratnem izboru vam lahko pomagajo člani skupine ali pa mentorica.

Skupino vodi Anja Eržen iz Kulturnega društva Grable.

Srečanja bodo potekala vsak 1. in 3. četrtek v mesecu. Prvi četrtek v mesecu bo srečanje potekalo na spletu (Zoom), tretji četrtek v mesecu pa bo potekalo v živo v Krajevni knjižnici Trata.

Prijave zbiramo na drustvograble@gmail.com

Vabljeni, da se nam pridružite.

Dogodke pripravljamo KD Grable v sodelovanju s Knjižnico Ivana Tavčarja Škofja Loka.