Izposoja, naročila, podaljšave, rezervacija gradiva, plačila dolgov

Izposoja gradiva

V knjižnici si lahko gradivo izposodite ob predložitvi članske izkaznice. Po izposoji prejmete tiskan izpis izposojenega knjižničnega gradiva z datumi vračila. Rok izposoje lahko kadarkoli preverite tudi preko 24-urnega spletnega servisa COBISS+ Moja knjižnica. Za vstop v servis potrebujete številko članske izkaznice in geslo, ki ga pridobite  v knjižnici.

V izbranih e-virih si lahko na daljavo izposodite tudi e-knjige, prebirate e-revije ali iščete informacije v enciklopedijah in drugih specializiranih bazah podatkov.

Podaljševanje izposojenega gradiva, rezervacija gradiva

S pravočasnim vračilom ali podaljšavo izposojenega knjižničnega gradiva se izognete plačilu stroškov zamudnine.  Podaljševanje  in rezervacija gradiva je možna:

Medknjižnična izposoja

Kot član knjižnice lahko po medknjižnični izposoji naročite tudi gradivo, ki ni na voljo v naši knjižnici. Gradivo, naročeno iz splošnih knjižnic gorenjskega območja, lahko pridobite brezplačno. V okviru te storitve lahko v knjižnici naročate gradivo, ki se uporablja v študijske, raziskovalne in kulturno-izobraževalne namene ter za spodbujanje bralne pismenosti.

Za ostalo gradivo, naročeno iz drugih slovenskih ali tujih knjižnic, je potrebno poravnati stroške medknjižnične izposoje po ceniku knjižnice.

Pri uporabi medknjižnično izposojenega gradiva je potrebno upoštevati pravila (način uporabe in rok izposoje) knjižnice, ki je gradivo posodila.

Plačevanje obveznosti po spletu

Obveznosti lahko poravnate ob obisku knjižnice ali preko spletne storitve Moja knjižnica, za kar potrebujete  številko članske izkaznice in geslo, ki ga dobite v knjižnici.

V levem seznamu izberete Dolgovi, omejitve in na ekranu se izpišejo terjatve, pod njimi je gumb Spletno plačilo.

Po kliku  nanj se odpre spletna stran Uprave za javna plačila UJP e-plačila.

Izbirate lahko med različnimi možnostmi plačevanja: različne plačilne kartice, mobilno plačevanje ali preko spletne banke.

Če je bilo plačilo uspešno izvedeno, boste  po e-pošti dobili potrdilo o plačilu.