Izposoja gradiva
V knjižnici si lahko gradivo izposodite ob predložitvi članske izkaznice. Po izposoji prejmete tiskan izpis izposojenega knjižničnega gradiva z datumi vračila. Rok izposoje lahko kadarkoli preverite tudi preko 24-urnega spletnega servisa COBISS+ Moja knjižnica. Za vstop v servis potrebujete številko članske izkaznice in geslo, ki ga pridobite v knjižnici.
V izbranih e-virih si lahko na daljavo izposodite tudi e-knjige, prebirate e-revije ali iščete informacije v enciklopedijah in drugih specializiranih bazah podatkov.
Podaljševanje izposojenega gradiva, rezervacija gradiva
S pravočasnim vračilom ali podaljšavo izposojenega knjižničnega gradiva se izognete plačilu stroškov zamudnine. Podaljševanje in rezervacija gradiva je možna:
- v času odprtosti knjižnice osebno pri izposojevalnem pultu v knjižnici
- po telefonu
- preko e-pošte
- preko servisa Moja Knjižnica
Medknjižnična izposoja
Kot član knjižnice lahko po medknjižnični izposoji naročite tudi gradivo, ki ni na voljo v naši knjižnici. Medknjižnična izposoja za strokovno gradivo, ki je naročeno iz gorenjskih splošnih knjižnic, je brezplačna.
Za ostalo gradivo, naročeno iz drugih slovenskih ali tujih knjižnic, je potrebno poravnati stroške medknjižnične izposoje po ceniku knjižnice.
Gradivo lahko naročite tako, da izpolnite obrazec za naročilo ter ga osebno oddate pri izposojevalnem pultu ali pa ga posredujete po elektronski pošti na naslov medknjiznicna@knjiznica-skofjaloka.si.
Pri uporabi medknjižnično izposojenega gradiva je potrebno upoštevati pravila (način uporabe in rok izposoje) knjižnice, ki je gradivo posodila. Rok izposoje je možno podaljšati
- po telefonu 04/511 25 00,
- preko e-pošte: medknjiznicna@knjiznica-skofjaloka.si.
O potrditvi podaljšanja vas obvestimo na navedeni e-naslov.
Plačevanje obveznosti po spletu
Obveznosti lahko poravnate ob obisku knjižnice ali preko spletne storitve Moja knjižnica, za kar potrebujete številko članske izkaznice in geslo, ki ga dobite v knjižnici.
V levem seznamu izberete Dolgovi, omejitve in na ekranu se izpišejo terjatve, pod njimi je gumb Spletno plačilo.
Po kliku nanj se odpre spletna stran Uprave za javna plačila UJP e-plačila.
Izbirate lahko med različnimi možnostmi plačevanja: različne plačilne kartice, mobilno plačevanje ali preko spletne banke.
Če je bilo plačilo uspešno izvedeno, boste po e-pošti dobili potrdilo o plačilu.