Dobro jesti, dobro piti v gorenjskih gostilnah: LOŠKE GOSTILNE SKOZI ČAS

V Knjižnici Ivana Tavčarja smo to poletje za namen Dnevov evropske kulturne dediščine in domoznanskega septembra zbirali gradivo povezano z loškimi gostilnami, ki so že od nekdaj stičišča kulinarike in družabnega življenja. Višek razvoja loškega gostinstva je bil v letih med obema vojnama, ko je bilo v mestu kar 23 gostiln, vinotočev in krčem ter ena kavarna. Zbrali smo fotografije, razglednice in predmete, povezane z obiskovanjem gostišč, katere hranijo ljubiteljski zbiralci (npr. gostilniški stol, jedilne liste, steklenice za sifon, razne kozarce). Slikovno gradivo smo popestrili s spomini in zgodbami lokalnega prebivalstva. Namen razstave ni predstavitev vseh loških gostinskih lokalov, ampak  predvsem tistih, o katerih smo uspeli zbrati gradivo. Z nekaterimi izjemami se razstava prostorsko omejuje  na mestno jedro..

V Krajevni knjižnici Železniki bo zaradi prostorske stiske razstavljen samo del razstave.

Vabljeni k ogledu!