Dr. BARBARA PREGELJ: BRALNOMOTIVACIJSKE STRATEGIJE

POD PLATNICO – delavnica

Na srečanju, ki bo zasnovano v obliki delavnice, bomo spregovorili o načinih, na katere lahko najstnikom približamo branje. Uvodoma bomo spoznali nekaj teoretskih izhodišč, s katerimi bomo spomnili, zakaj je bralna pismenost tako pomembna, v nadaljevanju pa se posvetili delu s konkretnimi besedili. Pri tem bomo spoznali 3 različne bralnomotivacijske strategije s široko uporabno vrednostjo. Se je ob vsem tem mogoče tudi zabavati? Če ne boste preverili, ne boste vedeli.

Na delavnice bralnomotivacijskih strategij se je potrebno prijaviti, število mest bo omejeno na 12. Na dogodek se lahko prijavite v knjižnici ali preko spletnega obrazca.

Dogodek pripravlja KD Grable v okviru projekta spodbujanja bralne kulture.

S tremi zaporednimi sredinimi srečanji POD PLATNICO želimo opozoriti na veliko moč branja in spodbuditi starše in otroke, da čim več časa preživijo v družbi knjig.