IZBRANO SREČANJE Z ALJOŠO HARLAMOVIM

Pripravljamo nov cikel dogodkov, ki smo jih poimenovali “IZBRANA SREČANJA”. Na njih bodo ljudje iz različnih področij javnosti in družbenega delovanja – od medijev, založništva, umetnosti, šolstva in drugih poklicev – predstavljali knjige, ki so se jih nagovorile in se jih dotaknile.

Izbrana srečanja nastajajo v sodelovanju Kulturnega društva Grable in Knjižnice Ivana Tavčarja, namenjena pa so vsem generacijam in želijo spodbujati bralno kulturo.

Prvo v vrsti Izbranih srečanj pripravljamo z ALJOŠO HARLAMOVIM.

Aljoša Harlamov (1983) je glavni urednik Cankarjeve založbe in publicist. Leta 2016 je na Oddelku za slovenski jezik in književnost Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani doktoriral iz slovenskega modernističnega romana. Do leta 2016 je deloval kot literarni kritik in leta 2014 za svoje delo prejel Stritarjevo nagrado. V letih 2012-2016 je bil urednik AirBeletrine. Je glavni urednik revije Mentor, redni kolumnist Grazie in Večera, skupaj s kolegoma snema podkast o žanrski umetnosti O.B.O.D. ter je avtor romana Bildungsroman (Litera 2009).

Aljoša Harlamov bo s sabo prinesel deset knjig, ki so ključne za to, da je postal in ostal bralec. Deset raznovrstnih knjig, ki skupaj zajamejo vse vrste branja in bralcev, deset knjig vseh žanrov in vrst, primernih za različna razpoloženja in točke življenja, vsaka s svojo posebno zgodbo, ki pa vse pričajo o posebni vrednosti, ki jo ima branje za razumevanje samega sebe in sveta.