KENIJA – SLIKOVITI SVET NARAVE IN KULTURE

Sprehod po središču Nairobija, glavnega mesta Kenije, je v silni gneči neštetih prevoznikov, prodajalcev vseh mogočih stvari ali brezdelnih postopačev kar stresno opravilo. Svojevrstna izkušnja je tudi obisk barakarskega naselja Kibera, kjer živi več kot milijon pretežno revnih prebivalcev. Prizori revščine, onesnaženosti in katastrofalnih higienskih razmer človeka vsekakor ne pustijo brezbrižnega.  Bolj idilično življenje lahko občudujemo med ribiči ob Viktorijinem jezeru ali v vasicah ponosnih Masajev. Nedvomno pa največ turistov obišče Kenijo zaradi njenih naravnih lepot, predvsem živalskega sveta. Milijoni raznovrstnih živali so prava zakladnica narave v mnogih nacionalnih parkih, kot so npr. Masai Mara, Naivasha, Amboseli, Nakuru in drugi. Tudi dolge, peščene plaže in pisani koralni grebeni v toplem Indijskem oceanu pritegnejo mnogo obiskovalcev, tako domačih kot tujih. Kenija pa slovi tudi v svetu športa. V majhnem naselju Iten trenirajo in se “rojevajo” največje zvezde kenijske atletike, številni svetovni in olimpijski prvaki v teku ter zmagovalci na raznih maratonih po svetu.

Če želite spoznati številne zanimive zgodbe opisanih krajev vas vabimo, da se udeležite potopisnega predavanja Iztoka Bončina.