Obrazi slovenskih pokrajin: DARKO ĐURIĆ

Pričenjamo s ciklom petih večerov OBRAZI SLOVENSKIH POKRAJIN, ki ga pripravljamo v sodelovanju z gorenjskimi splošnimi knjižnicami, to so poleg naše Knjižnice še Občinska knjižnica Jesenice, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Mestna knjižnica Kranj in Knjižnica Dr. Toneta Pretnarja.

Pri pripravljanju pogovornih večerov izhajamo iz spletnega biografskega leksikona Obrazi slovenskih pokrajin, ki ga upravlja Mestna knjižnica Kranj v sodelovanju z osrednjimi območnimi knjižnicami.

Naš prvi gost Darko Đurić je znan kot vrhunski športnik in svetovni prvak v plavanju. Kot invalid je s svojim optimizmom in trdim delom postal simbol uspeha, zgled in navdih celotni družbi.

Z njim se bo pogovarjal Vid Sodnik v dvorani Mestne Knjižnice Kranj, mi pa si bomo neposredni prenos pogovora lahko ogledali na fb strani in na YouTube kanalu naše Knjižnice.