Iskanje COBISS
Iskanje COBISS

OBRAZI SLOVENSKIH POKRAJIN – DOMEN SLANA

Večer s knjižnico – Obrazi slovenskih pokrajin: Domen Slana

2. sezono pogovorov z izbranimi osebnostmi iz spletnega leksikona Obrazi slovenskih pokrajin nadaljujemo v Škofji Loki.

Domen Slana, Škofjeločan, »Puštuc«, je akademski slikar, ki svojih umetnin ne ustvarja le na platnu, ampak je vsestranski umetnik. Iz njegovega ateljeja v Puštalu lahko slišite tudi številna orodja za umetniško obdelavo lesa. Rad poseda ob reki Sori, pluje po morju in strelja z lokom. Kakšno glasbo posluša Domen, sicer polbrat Jana Plestenjaka, in zakaj so mu posebej pri srcu ptiči? Z njim se bo pogovarjala novinarka in televizijska voditeljica Monika Tavčar.

V projektu pogovorov z znanimi Gorenjci sodelujemo gorenjske splošne knjižnice: Mestna knjižnica Kranj, Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Knjižnica dr. Toneta Pretnarja, Tržič in Občinska knjižnica Jesenice.

Pogovor se bo odvijal v živo v prostorih mladinskega oddelka naše Knjižnice in preko YouTube kanala Knjižnice, kjer bo ostal tudi posnetek, naknadno pa ga bo mogoče poslušati tudi na našem podcastu.

Informacije o uporabi piškotkov

Spletna stran uporablja piškotke, ki hranijo podatke za pravilno delovanje spletne strani. Piškotki se hranijo v vašem spletnem brskalniku in služijo za vodenje sej uporabnikov, izbranega jezika strani in ostale funkcionalnosti spletne strani. Poleg tega naši ekipi omogočajo boljše razumevanje posameznih odsekov spletne strani, ki se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.

Preko zavihkov na levi strani lahko nastavite vse vaše nastavitve piškotkov na teh straneh.