OBRAZI SLOVENSKIH POKRAJIN – ANDREJ ŠIFRER

Večer s knjižnico – Obrazi slovenskih pokrajin: Andrej Šifrer

2. sezono pogovorov z izbranimi osebnostmi iz spletnega leksikona Obrazi slovenskih pokrajin pričenjamo letos že s septembrom.

Najprej bomo gostili Andreja Šifrerja, po rodu Kranjčana, ki je legenda med slovenskimi glasbeniki, saj je avtor številnih ponarodelih skladb, ki jih prepevajo različne generacije. Njegova glasbena ustvarjalnost nas spremlja že 45 let, od leta 1977, ko je ustvaril singel Zoboblues do danes, ko je obeležil 70 let. Ob tej priložnosti se bomo z njim pogovorili o življenju in delu, o umazancih in uspavankah ter o tem, kako hiteti počasi.

Z Andrejem Šifrerjem bo govorila novinarka in radijska voditeljica Maja Stepančič.

V projektu pogovorov z znanimi Gorenjci sodelujemo gorenjske splošne knjižnice: Mestna knjižnica Kranj, Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Knjižnica dr. Toneta Pretnarja Tržič, Občinska knjižnica Jesenice. Pogovor se bo odvijal v živo v prostorih Mestne knjižnice Kranj in preko YouTube kanala knjižnice, kjer bo ostal tudi posnetek.