Torkov večer s knjižnico – predstavitev knjige Natalija Obadič: O, TI NAŠ LOVRO…

Pred bralcem je iskren zapis mame, ki opisuje avanturistično pot mame in družine z otrokom, ki ima motnjo pozornosti. Lovrovo posebnost stroka diagnosticira z definicijo: ADHD. Avtorica je mama štirih osnovnošolskih otrok in vzgojiteljica predšolskih otrok. Knjižica na zelo jasen način prikazuje s čim vse se morajo starši in celotna družina vsakodnevno spoprijemati in soočati v primeru družinskega člana, ki ima diagnosticirano motnjo pozornosti. Besedilo odlikuje jasen in razumljiv slog kronološkega prikaza te dogodivščine, ki jo mama kljub vsej zahtevnosti, nepredstavljivim naporom očeta in mame, občutkom nemoči, bolečine, tisočim izzivom, težavam v šoli in doma, nesistemskim rešitvam slovenske stroke, prepuščenosti samemu sebi in še bi lahko naštevali, poimenuje »čudovita dogodivščina« pravi v spremni besedi izr. prof. dr. Sebastjan Kristovič.

Pogovor bo vodila Tanja Erlah.

Predstavitev knjige bo potekala v živo preko orodja ZOOM z neposrednim prenosom na naši FB strani, v posnetku pa bo dostopna naknadno tudi na YouTube kanalu naše Knjižnice.