Razstava Tomija Albrehta v Krajevni knjižnici Gorenja vas

Tomi Albreht

V Krajevni knjižnici Gorenja vas je do 30. 11. 2020 na ogled slikarska razstava Tomija Albrehta z naslovom Malo mešano, slike so namreč ustvarjene z različnimi likovnimi tehnikami.

Tomi Albreht, rojen leta 1964, je mladost preživel v Račevi, sedaj z družino živi v Poljanah. Zaposlen je v Etiketi v Žireh.

Anamarija Stibilj Šajn je tako opisala njegovo ustvarjanje:

“Tomi Albreht je z likovnim ustvarjanjem povezan že od osnovnošolskih let, zato je izbral nadaljnje izobraževanje na grafični šoli v Ljubljani. Po grafični šoli je znanja nabiral tudi pod mentorstvom Franca Novinca, Milana Eriča in Maje Šubic. Predvsem pa s svojim predanim, neutrudnim in raziskovalnim likovnim delovanjem uril in utrjeval likovne veščine. Slikovno snovanje je vedno vodil v smeri prenašanja resničnosti, vendar je njegova ustvarjalna vloga    skozi različne tehnike doživljala tudi spremembe. Začetki nedvomno pripadajo realizmu, nekateri ustvarjalni koraki so ga vodili celo proti hiperrealizmu.

Avtorsko svojstven slog izražanja je povezan s Tomijevim ustvarjanjem s tehniko pastela in akvarela.

Saša Ambrožič