BEREMO SKUPAJ – Nacionalni mesec skupnega branja

BRALNA ZNACKA FACEBOOK 20211

Bralno društvo Slovenije, Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS, Društvo slovenskih pisateljev, Slovenska sekcija IBBY, Združenje slovenskih splošnih knjižnic in Zveza bibliotekarskih društev Slovenije skupaj z mestnimi knjižnicami v Ljubljani, Mariboru in Kranju smo 2018 dali pobudo, da bi vsako leto v času med mednarodnim dnevom pismenosti, ki ga obeležujemo 8. septembra, ter zadnjim dnem Tedna otroka® v začetku oktobra organizirali Nacionalni mesec skupnega branja.

Projekt si prizadeva z najrazličnejšimi dejavnostmi dvigniti zavedanje ljudi o pomenu in pomembnosti branja, z njim želimo spodbuditi vse generacije k branju, izposoji in k nakupu knjig.

V okviru dogodkov, ki se bodo odvijali v času Nacionalnega meseca skupnega branja 2021, bomo posebno pozornost namenili medgeneracijskemu branju, zato k sodelovanju še posebej vabimo starše, stare starše in večgeneracijske skupine.

V  Škofji Loki deluje medgeneracijska skupina za glasno branje BRANKA.

V skupino ste vabljeni vsi, ki radi berete, se pogovarjate o knjigah in vam družba knjižnih moljev dobro dene.

Prvo srečanje bo 9. 9. 2021 ob 19.00 uri na terasi mladinskega oddelka škofjeloške knjižnice. Izvedli ga bomo v živo, potem pa se bomo o vsakem naslednjem dogovarjali sproti v odvisnosti od epidemiološke situacije.

Kaj lahko na srečanjih berete?
1. Odlomke iz knjige, ki jo berete trenutno;
2. Odlomke iz knjige, ki vas je navdihnila v preteklosti;
3. Poezijo, prozo, dramo, filozofijo, eseje …
4. Berete lahko naključno izbrano knjigo, ki vas nagovarja s platnico ali drugim vizualnim učinkom
5. Berete lahko pravljice ali basni
6. Berete lahko avtobiografije
7. Berete lahko v tujem jeziku
8. Pri vsakokratnem izboru vam lahko pomagajo člani skupine ali pa mentorica.

Skupino vodi Anja Eržen iz Kulturnega društva Grable.

Srečanja bodo potekala vsak 1. in 3. četrtek v mesecu.

Prijave zbiramo na drustvograble@gmail.com

Vabljeni, da se nam pridružite!