Obrazi slovenskih pokrajin: UROŠ SMOLEJ

OspSMOLEJ

Kdo so obrazi slovenskih pokrajin? Kako so odraščali, kako živijo in kakšne so njihove želje za prihodnost? Z izbranimi gosti, ki so se v družbi uveljavili s svojim delom, karizmo in avtoriteto na svojem področju, se bo pogovarjal gostitelj Vid Sodnik. Uroš Smolej je priznani slovenski igralec, ki je trenutno del igralskega ansambla Mestnega gledališča ljubljanskega. Nastopa tudi v muzikalih, kjer poleg igralskih pokaže tudi pevske sposobnosti. Kot igralca ga odlikuje tudi izjemna sposobnost preobrazbe. Pri pripravljanju pogovornih večerov izhajamo iz spletnega biografskega leksikona Obrazi slovenskih pokrajin, ki ga upravlja Mestna knjižnica Kranj v sodelovanju z osrednjimi območnimi knjižnicami. Vanj smo združili biografije pomembnih osebnosti, ki so s svojim življenjem in delom zaznamovale razvoj posameznih pokrajin ali občin v preteklosti in sedanjosti ter so tako soustvarjale njihovo podobo.

Sklop pogovorov Obrazi slovenskih pokrajin poteka v sodelovanju z gorenjskimi splošnimi knjižnicami. V projektu sodelujemo: Mestna knjižnica Kranj, Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, Knjižnica A. T. Linharta Radovljica, Knjižnica dr. Toneta Pretnarja Tržič, Občinska knjižnica Jesenice.

Posnetek pogovora si lahko ogledate na spodnji povezavi.

OPRAVIČILO: Pri snemanju je prišlo do tehničnih motenj. Slika se na nekaterih delih zatika, za kar se vam opravičujemo.