Voščilo ob kulturnem prazniku

Kulturni Praznik
Pred nami je februar, mesec, v katerem praznujemo slovenski kulturni praznik – Prešernov dan. Že drugo leto zapored bo tudi letošnje praznovanje dneva kulture omejeno z ukrepi, s katerimi želimo obvarovati družbo pred nevarnostmi epidemije. Žal zato tudi letos odpade veliko kulturnih dogodkov ali pa bo njihovo izvajanje omejeno. A kultura ni le v praznovanju tega dneva, niti v obiskovanju kulturnih dogodkov. Naredimo si ta dan, mesec, leto, poln kulture v naših odnosih in nosimo kulturo v svojem srcu. S tem bomo najlepše počastili ta praznik, ter ga ponesli med vse s katerimi sobivamo in se srečujemo vse leto. Vseeno pa morda ob tem dnevu preberemo kakšno Prešernovo ali pa le za sebe ponovimo kakšen njegov verz, ki nam je ostal v spominu še iz šolskih dni.

Nazadnje še, prijatli,

kozarce zase vzdignimo,

ki smo zato se zbratli,

ker dobro v srcu mislimo;

Zdravljica2

Želimo vam veliko kulturniških užitkov in odnosov!

Mag. Matjaž Eržen, direktor