Ločani berejo: PETRA DRAKSLER

Locani Berejo
Petra Draksler je po izobrazbi doktorica farmacije, po duši pa ljubiteljica narave, hribov, teka in turnega smučanja. “Ko mi ostane čas zase, si rada preberem dobro in ne preveč zahtevno knjigo, ki pa vseeno nosi kakšno sporočilo bralcu.”
.
Tole je njen izbor knjig, ki vam jih priporoča v branje – “naj se ne širi samo korona, ampak tudi ljubezen do branja,” pravi Petra.
Paolo Cognetti: OSEM GORA
“Odpelje in presuni”
David Malouf: UMIŠLJENO ŽIVLJENJE
“Ko ugotoviš, kaj je v življenju zares pomembno.”
Nejc Zaplotni: POT
“V življenju je pomembna pot, ne cilj.”
Herman Hesse: SIDDHARTHA
“Pot nazaj k sebi.”
Slavenka Drkulić: KOT DA ME NI
“Presunljiv opis dogodkov za lažje razumevanje sveta okrog sebe.”
Eros: PSI
“Odpre oči, zakaj ni nujno, da imam vedno prav ter zakaj drugi ljudje drugače zaznavajo življejne okrog sebe kot jaz. In kaj je res prav?”
.
Bralno akcijo Ločani berejo pripravlja Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka v sodelovanju s Kulturnim društvom Grable. Dvakrat na mesec bomo na družabnih omrežjih Knjižnice in Grable, društvo za kreativno grabljenje sveta objavljali bralna priporočila Ločanov. Zdi se nam pomembno, da se pogovarjamo o branju in izmenjujemo naslove, za katerimi se skrivajo zanimive zgodbe. Globoko verjamemo, da so tudi knjige tiste, ki ustvarjajo zanimive ljudi. Berite z nami!