Škofjeloške pravljice in pripovedke – LIKOVNI NATEČAJ

Zmaj2

Ali poznate pravljico ali pripovedko s področja Škofje Loke in obeh dolin?

Verjetno ste že slišali pripovedko o ajdovski deklici, velikanu z Blegoša ali o žirovskem zmaju. Največ jih je zapisal Lojze Zupanc v zbirkah pripovedk Kamniti most, Zlato pod Blegošem in Pripovedke o Škofji Loki. Lubnik je prav tako ena izmed njih. Na spodnjem videoposnetku jo pripoveduje Karla Berčič Rihtaršič. Mogoče bo prav ta vaša najljubša.

Otroci od 4. do 12. leta, vabljeni, da najljubšo pravljico ali pripovedko tudi ilustrirate in sodelujete na likovnem natečaju.

Uporabite lahko katerokoli likovno tehniko oziroma tehnike po želji med seboj kombinirate. Velikost slik, risb in grafik naj ne presega formata A3.

Izdelke prinesite v Knjižnico Ivana Tavčarja Škofja Loka ali v njene enote od 1. junija do  15. septembra 2022 ali jih pošljite na naslov: Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka, Šolska ulica 6, 4220 Škofja Loka, s pripisom za likovni natečaj.

Na zadnjo stran ilustracije ne pozabite pripisati osnovne podatke: ime in priimek, naslov, starost in razred, naslov pripovedke, ki ste jo ilustrirali, vaš kontakt (e-naslov) in šolo ali vrtec ter mentorja, če je izdelek nastal pod strokovnim vodstvom.

Vse likovne izdelke, prispele v fizični obliki, bo pregledala komisija. Najboljših 10 izdelkov (5 v kategoriji predšolski otroci in 5 v kategoriji osnovnošolci) bo nagrajenih.  Skupaj z izdelki širšega izbora bodo razstavljeni  na mladinskem oddelku knjižnice. Vsa prejeta dela bomo udeležencem natečaja vrnili najkasneje po zaključku razstave.