LITERARNI IZZIV V TAVČARJEVEM LETU

Literarni Izziv

Posredujemo vam literarno pobudo JSKD Škofja Loka – literarni izziv v Tavčarjevem letu.

Spoštovane literarne ustvarjalke, spoštovani literarni ustvarjalci!

Ker sta letos Ministrstvo za kulturo RS in Občina Gorenja vas – Poljane ob 100. stoti obletnici smrti pisatelja razglasila Tavčarjevo leto, smo se odločili, da ga obeležimo tudi s posebej zaznamovanim ustvarjalnim izzivom ob Tavčarjevem letu, ki nam ga je pripravila Katja Kožuh, strokovna spremljevalka škofjeloških območnih literarnih srečanj.

Literarne prispevke nastale na osnovi tega izziva in literarne prispevke nastale po svobodnem navdihu, a še vedno povezane s Tavčarjem, bomo objavili v prihodnji številki Regijske literarne revije Sejalec, ki bo izšla v torek, 6. junija 2023. Izid revije, na katerega bodo povabljeni vsi sodelujoči avtorji, bomo pospremili z literarnim večerom, ki bo predvidoma potekal v Tavčarjevem dvorcu na Visokem v Poljanski dolini.

Prijazno vas vabimo, da se ob tej enkratni priložnosti posvetite temu izzivu, da bo Tavčarjevo leto »pustilo posledice« tudi v našem prihodnjem Sejalcu.

Prosimo, da svoje literarne prispevke (največ tri) opremljene s svojimi podatki (ime in priimek, naslov stalnega bivališča, letnica rojstva, e-naslov in tel. št.) pošljite na naslov:

JSKD Škofja Loka

Mestni trg 26

4220 Škofja Loka

ali po e-pošti na naslov aldo.komar@jskd.si do vključno petka, 12. maja 2023.

Vsakemu sodelujočemu avtorju bomo v Sejalcu objavili najmanj en njegov prispevek.

Vljudno vabljeni k sodelovanju!

Želim vam ustvarjalnega navdiha in vas lepo pozdravljam,

mag. Aldo Komar,

koordinator

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti