Dober dan za plezanje po drevesih

Jaco Jacobs je priljubljeni mladinski pisatelj, tudi novinar, kolumnist, bloger, prevajalec, ki živi v Južni Afriki in piše v afrikanščini. Glavne teme pričujočega kratkega romana so družinski odnosi, varstvo narave, prva ljubezen, tudi apartheid, čigar posledice starejši Južnoafričani čutijo še dandanes. Marnus in Leila se počutita neizpolnjena in neslišana vsak v svoji družini. Marnusu preseda ukazovalnost bratov, Leila težko preboleva ločitev staršev. Nekega dne Leila pozvoni pri Marcusu doma z željo, da podpiše peticijo za ohranitev starodavnega drevesa witkaree v bližnjem parku. Občinarji hočejo drevo posekati, ker naj bi ravno tam čez tekel novi cevovod. Mladostnika združita moči v nevsakdanjem protestu, ki bo zdravilno vplival na njuno samozavest in dojemanje sveta. Nežna, topla pripoved o vzpostavljanju harmonije v medčloveških odnosih tudi ali predvsem z ljubeznijo do narave.

Prispevala: Anica Derganc, Mestna knjižnica Ljubljana

dobreknjige.si